מדוע אתר מנצח חייב להיות מותאם למובייל?


במאמר זה אנו נסביר מה הם ההבדלים בין אתר מותאם למובייל עם גרסה נפרדת לבין אתר רספונסיבי שנבנה קודם כל למובייל ורק אחר כך מתאימים אותו למחשב (Mobile-First) ולמה זה חשוב.

מה הם היתרונות בבנייה של אתר מותאם למובייל?

  • גוגל הצהיר במספר עדכונים כי הוא יתן עדיפות לאתר אשר נמצאו ידידותיים למובייל (Mobile-Friendly), גוגל אף יצר כלים שמטרתם לבדוק האם האתר ידידותי למובייל. כתוצאה מכך גוגל יעדיף ויקדם באופן טבעי ומחושב לבחור באתר שהוא אתר מותאם למובייל.
  • חווית משתמש לכל משתמש מכל מכשיר, חשוב לדואג לניראות האתר וחווית המשתמש מכל מכשיר ממנו יבחר להיכנס לאתר שלנו, במיוחד כאשר מדובר בסמארטפון שמשרת את רובנו במהלך היום.
  • כיום מרבית המשתמשים יגלשו אל האתר שלך דרך הטלפון ההחכם, לכן מומלץ לבחור במפתח אתרים אשר יכול להכין אתרים תחת גישת הMobile-First.

מה זה אתר רספונסיבי?

עיצוב אתר רספונסיבי הוא אתר שמעוצב להתאים את עצמו ואת חווית המשתמש לרזולוציות השונות בהתאם למכשירים השונים ממנו גולש המשתמש, לא משנה באיזה מסך המשתמש גולש או באיזה גודל החלון של הדפדפן.

המטרה של אתר רספונסיבי היא לתת את חווית המשתמש הטובה ביותר ולאפשר למשתמש לגלוש בכל מכשיר או צורה שבה הוא רוצה לגלוש.

מדוע אתר רספונסיבי ולא גרסה במיוחד עבור המובייל?

  • תחזוקה קלה, אין צורך לתחזק 2 אתרים זהים (או יותר) כאשר השוני היחידי ביניהם הוא שאחד הוא אתר מותאם למובייל.
  • אין תוכן כפול, שעשוי לגרום לבעיות אצל גוגל ומנועי החיפוש.
  • עלויות נמוכות יותר, העלויות של תחזוקה של אתר שבנוי בצורה טובה נמוכות משמעותית מלחזק 2 אתרים נפרדים.
  • אין דאגה של הטמעה שגויה של תגיות (כגון: canonical וalternate) מה שיכול להוביל לבעיות בSEO.

לאיזה מכשירים אתר אינטרנט רספונסיבי צריך להיות מותאם ?

לכל המכשירים הנפוצים היום בשוק! אתר אינטרנט רספונסיבי בניגוד לסתם אתר מותאם למובייל צריך להיות מותאם לכל מכשיר שיש בו שימוש רחב בשוק.

כיום, מאחר ורוב הכניסות לאתרים מתבצעות באמצעות המובייל, מומלץ לעשות שימוש באתר שנבנה קודם כל למכשירים סלולרים ורק אז מותאם למחשב!

אומנם הגישה של Mobile-First פחות פופולרית בגלל שרבים ממפחתי האתרים נוטים ורגילים לפתח את האתר קודם כל למחשב, מה שהיה נכון מאוד ורלוונטי עד לפני מספר שנים.

אך כיום מומלץ לפתח את אתרי האינטרנט קודם כל למובייל ורק אז להתאים אותם למחשב!


ליעוץ וקבלת הצעת מחיר צרו קשר - טלפון: 052-2899380